ÖzgeçmişÇalışmalarYayınlarFavori LinklerBiographyEtkinliklerHome


 

 

Uluslararası Ödülleri:

1.        Japonya, Yomiuri Uluslararası Karikatür Yarışması – BAŞARI Ödülü, 1981

2.        Japonya, Yomiuri Uluslararası Karikatür Yarışması – ALTIN Ödülü, 1982

3.        Makedonya, Üsküp Uluslararası Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödülü, 1989

4.        Japonya, Okhotsk Uluslararası Karikatür Yarışması – MANSİYON, 1994

5.        Uluslararası Türk Spastik Çocuklar Derneği Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödülü, 1997

6.        Japonya, Yomiuri Uluslararası Karikatür Yarışması – MANSİYON, 2001

7.        Almanya Goethe Institut Uluslararası Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödülü, 2001

8.        Japonya, Yomiuri Uluslararası Karikatür Yarışması – MANSİYON, 2002

9.        Çin Leng Mu Uluslararası Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödülü, 2003

10.      Azerbaycan Uluslararası “Molla Nasreddin” Karikatür Yarışması – “BRONZ MADALYA” Ödülü, 2008

11.      Suriye 4. Uluslararası Karikatür Yarışması - ÖZEL Ödülü, 2008

12.      Kıbrıs, 1. Uluslararası “ZEYTİN” Karikatür Yarışması – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 2008

13.     İran, 1. Uluslararası "Depreme Karşı" Karikatür Yarışması - ONUR MANSİYON Ödülü, 2008

14.     Bulgaristan, 19. Uluslararası Sanatta Mizah ve Yergi Bienali Gabrovo 2009; Skalni Materiali Co. Rousse Ödülü ( Sadettin Aygün ile)

 

 

 

 

 

Ulusal Ödülleri:

1.        Kültür Bakanlığı Karikatür Yarışması – MANSİYON, 1978

2.        Mimarlar Odası Karikatür Yarışması – BİRİNCİLİK Ödülü, 1978

3.        Müzeciler Derneği Karikatür Yarışması – BİRİNCİLİK Ödülü, 1980

4.        Hacıbektaş Sanat Festivali Karikatür Yarışması – İKİNCİLİK Ödülü, 1980

5.        Kuşadası Sanat Festivali Karikatür Yarışması – BAŞARI Ödülü, 1982

6.        Türkiye Çevre Sorunları Vakfı Grafik Yarışması – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 1982

7.        Yarın Dergisi Gençlik Ödülleri Yarışması – ÖZEL Ödül, 1982

8.        Trabzon Karadeniz Gazetesi Karikatür Yarışması – Taka MİZAH Ödülü, 1983

9.        Taka 1. Ulusal Karikatür Yarışması – Trabzon Tabipler Odası ÖZEL Ödülü, 1983

10.      Halk Sigorta Karikatür Yarışması – İKİNCİLİK Ödülü, 1984

11.      Milliyet Sanat Dergisi Abdi İpekçi Karikatür Yarışması – BİRİNCİLİK Ödülü, 1985

12.      Burdur Müzesi Karikatür Yarışması – MANSİYON, 1986

13.      Burdur Müzesi Karikatür Yarışması – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 1988

14.      Cumhuriyet gazetesi Yunus Nadi Armağanı – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 1989

15.      Burdur Müzesi Karikatür Yarışması – BİRİNCİLİK Ödülü, 1990

16.      Türkiye Eczacılık Kongresi Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödül, 1991

17.      Çankaya Belediyesi Karikatür Yarışması – MANSİYON, 1991

18.      Karadeniz gazetesi Taka Karikatür Yarışması – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 1995

19.      Burdur Müzesi Karikatür Yarışması – ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü, 1996

20.      Bursa Rotary Kulübü Cemal Nadir Karikatür Yarışması – MANSİYON, 1996

21.      KKTC Karikatürcüler Derneği Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödül, 1997

22.      Nehar Tüblek Karikatür Yarışması – İKİNCİLİK Ödülü, 2000

23.      I . Kapadokya Karikatür Yarışması – ÖZEL Ödül, 2001

24.      Bursa B. Belediyesi Cemal Nadir Karikatür Yarışması –MANSİYON, 2002

25.      II. Kapadokya Karikatür Yarışması – MANSİYON, 2002

26.      Eskişehir Sanat Derneği “2003 Eskişehir SANAT Ödülü”

27.      Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi “KÜLTÜR Ödülü”, 2005

28.      VI. Kapadokya Karikatür Yarışması “BİRİNCİLİK Ödülü”, 2006

29.      TEMA Vakfı ve Karikatürcüler Derneği “Doğa ve İnsan” Karikatür Yarışması “ÜÇÜNCÜLÜK Ödülü” 2007

30.      Mizah Üretenler Derneği “3. Mizah Ödülleri” KARİKATÜR DALI Ödülü,  2008

31.      Eskişehir Sanat Derneği 2008 Yılı Sanat Ödülleri - "KARİKATÜR SANAT ÖDÜLÜ", 2009

32.      Bursa Anadolu Karikatürcüler Derneği - "KARİKATÜRE HİZMET ÖDÜLÜ", 2010

33.      "Anadolu Üniversitesi 2010 SANAT ÖDÜLÜ", 2010